Reakce zastupitele Vladimíra Palivce na články z OM 3/2017

Podnikání města 2

Vladimír Palivec, zastupitel za ODS

Považoval jsem za nutné, abych se s vámi podělil o své názory na projekt hotelu, restaurace a minipivovaru Myslivna. Očekával jsem, že na mnou předložená fakta bude reakce, abyste si i vy, čtenáři měsíčníku mohli udělat svůj názor. Nicméně proto, že reakce pánů Čekana a Bílka na můj příspěvek byly o hotelu minimálně, ale jsou především o tom, co kdy bylo a co kdy Palivec řekl, musím trochu reagovat. Budu velice stručný a soustředím se pouze na to podstatné.
Pokud si pamatuji, tak jsem nikdy neřekl, že dům pokojného stáří je zbytečný. Tehdy jsem hovořil o nadužívání a až zneužívání sociálních služeb a kladl jsem otázku, zda si město na sebe nebere velkou zátěž, přičemž tak trochu supluje stát, který by měl být první na řadě z titulu výběru a rozdělování daní. To, že se o rodiče mají především postarat děti, to si myslím stále. Bohužel ne vždycky tomu tak je a může být.  Mnohdy i proto, že rodiče se dožívají vyššího věku než jejich děti.
K Ostrovu – východ bych si dovolil jenom poznámku. Po uváděné investici 120 miliónů, by zbylo něco přes 100 stavebních parcel, které by se za stejnou, ne-li větší částku prodaly. Koneckonců, nyní by se při rozmachu průmyslové zóny a chystané revitalizaci bývalé Škodovky, hodily.
K historii pivovaru v Ostrově. Pane místostarosto Bílku, 40 tisíc hektolitrů piva jsou 4 milióny litrů to je při tehdejším počtu obyvatel Ostrova (odhadem 3000) 7 půllitrových piv na jednoho člověka denně (včetně nemluvňat) a to se mně nechce věřit, že by naši předkové dokázali vypít.  V těch číslech je asi nějaká chybička. A jen tak mimochodem, tehdy se pivo vyrobené v místě také spotřebovalo, nepřijel žádný kamión, který by pivo odvezl a jiné přivezl. Dnes je to naopak- především se přiveze.
Srovnávat teplárnu s hotelem, dle mého nejde. To, že se městu daří udržet  teplárnu v majetku a dohlížet na její povoz a následně ceny tepla je pozitivní a je to služba pro obyvatele. Kdežto ztrátový, v lepším případě nulový hotel službou nebude.
Pane starosto, nejedná se o žádný antagonismus, je to pouze jiný pohled na užití peněz obyvatel města.