Pavlína Lišková – Potřebujeme další klidovou zónu?

Jak již bylo prezentováno v tisku, rada města vybrala návrh, kterým chce přeměnit místo po bývalém městském tržišti na klidovou zónu.
Bude tato klidová zóna opravdu klidovou? Dle radou vybraného návrhu pro občany, kteří bydlí v sousedních domech, určitě nebude. Klidovou zónou podobného typu v této lokalitě je navíc již přilehlé Mírové náměstí.
Existují i jiné varianty využití tohoto prostoru např. chybějící parkovací místa nebo kultivovanější varianta tržiště s veřejnými toaletami, které v této lokalitě nejsou optimálně vyřešeny. 
Toto rozhodnutí určí na dlouhou dobu využití této důležité části města, a proto by o definitivním řešení měli rozhodovat občané v širší diskusi formou ankety, veřejného projednávání nebo v komunálních volbách, které nás letos čekají.
Nedovolte, aby došlo na uspěchané řešení rady města a připojte svůj podpis k „ Petici za změnu rozhodnutí o využití prostoru bývalého tržiště“. 

 

Zdroj: facebookové stránky

Text a petiční archy jsou k dispozici do konce dubna 2018 na těchto místech:
v poslanecké kanceláři Karly Maříkové na Jáchymovské ulici v pondělí od 12 do 15 hodin
v Cafe Bistru HurbyBurger (bývalé cukrárně u Veverek) od úterý do soboty v době od 12 do 19 hodin, v prodejně Foto Ostrov na náměstí od pondělí do pátku v době od 9 do 17 hodin
na www.petice24.com  – Petice za změnu rozhodnutí o využití prostoru bývalého tržiště

 

Pavlína Lišková, zastupitelka města