Lada Bláhová – sportovní přehled

MENSATOR V OSTROVĚ

Lukáš Mensator – jméno, které zná každý, kdo fandí hokeji, obzvlášť karlovarskému. Lukáš je Sokolovský rodák a za HC Energii K. Vary hrál od dorosteneckého věku. Dotáhl to však mnohem dále, zahrál si také v zámoří, byl gólmanem národního týmu a v extralize patřil k nejlepším brankářům. Lukáš Mensator se v současné době věnuje mladým brankářům, také v našem městě, v klubu HC Čerti. Tréninky probíhají každý čtvrtek od 16:15. Děti jsou nadšené a rodiče poctěni, že jejich ratolesti trénuje takový gólman jako je Lukáš Mensator.

JUNIORŠTÍ VOLEJBALISTÉ VSTOUPILI DO NOVÉ SEZÓNY

Volejbalový juniorský tým z Ostrova zahájil další sezónu. V neděli 17. září se odehrálo 1. kolo. V míčové hale v Karlových Varech přivítali ostrovští volejbalisté tým USK Slávia Plzeň. 1. utkání bylo v režii domácích hráčů, s přehledem převálcovali soupeře 3:0 po setech 25:18, 25:16 a 25:9.
Rovněž 2. zápas začal lépe pro ostrovský tým, konečný výsledek byl již horší. Přestože soupeř prohrával 2:0 na sety, ve třetím setu vsadil všechno na jednu kartu. Šel do riskantní hry a to se jim vyplatilo. Ostrovský tým se doslova položil, Plzeň vyrovnala na 2:2 a ve zkráceném setu porazila Ostrov 16:14. V sobotu 30. září zajížděli junioři do Prahy. S týmem TJ Orion Praha prohráli 3:0 a 3:2.

 STOLNÍ TENISTÉ TJ OSTROV                                                

Stolní tenisté TJ Ostrov hrají letos opět tři soutěže – divizi, krajský přebor 1 a okresní přebor. V sobotu 30. září odehrál divizní A tým svůj první zápas na domácím hřišti. Zápas byl pro ostrovské hráče opravdu náročný, po vyrovnaných dvouhrách i čtyřhrách nakonec podlehli Slovanu Karlovy Vary A 8:10. Nejlepším hráčem byl Martin Čonka, který získal tři body, další dva přidali Jan Provazník a Jan Novák.
Nedařilo se ani hráčům karlovarského přeboru 1. Na hřišti soupeře podlehli týmu KST Karlovy Vary B 5:10. Daniel Vyhlídka vybojoval dva body, po jednom bodu pak Josef  Vařejčka, Petr Zika a Pavel Vařečka.

21. ROČNÍK OSTROVSKÉ MÍLE

21. ročník Ostrovské míle se uskutečnil ve čtvrtek 21. září na Mírovém náměstí. Závod proběhl jako soutěž školních družstev a zároveň byli vyhodnoceni tři nejlepší v jednotlivých kategoriích. Pořadatelem byl oddíl atletiky TJ MDDM Ostrov ve spolupráci s MDDM Ostrov. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích. Mladší a starší předžáci a předžákyně běželi 840 metrů, mladší žáci a žákyně 1220 metrů a starší žáci a žákyně jednu míli. Ani letos nechyběl masový běh, kterého se zúčastnilo více než 300 dětí. Nejvíce běžců (128) přišlo ze ZŠ a MŠ J. V. Myslbeka, na druhém místě se umístila ZŠ Masarykova (114 dětí), na 3. místě ZŠ Májová (77 dětí). V soutěžních bězích se po součtu všech bodů umístila na 1. místě ZŠ Masarykova, na 2. místě ZŠ a MŠ J. V. Myslbeka a na 3. místě ZŠ Májová.

Přehled vítězů
Mladší předžákyn

 1. místo Adéla Zavoralová,ZŠ a MŠ J. V. Myslbeka
 2. místo Lucie Rybáková, ZŠ a MŠ J. V. Myslbeka
 3. místo Nela Jurášová, Triatlet K. Vary

Mladší předžáci

 1. místo Michal Jung, ZŠ a MŠ J. V. Myslbeka
 2. místo Martin Lexa, ZŠ Masarykova
 3. místo Adam Hanek, ZŠ Masarykova

Starší předžákyně

 1. místo Viktorie Drobná ZŠ Masarykova
 2. místo Terezie Drobná, ZŠ Masarykova
 3. místo Adéla Bauerová, ZŠ Masarykova

Starší předžáci

 1. místo David Bauer, ZŠ Masarykova
 2. místo Filip Zeronik, ZŠ a MŠ J. V. Myslbeka
 3. místo Daniel Eisenkolb, ZŠ a MŠ J. V. Myslbeka

Mladší žákyně

 1. místo Ema Kolenatá, ZŠ Masarykova
 2. místo Lenka Burešová, ZŠ Masarykova
 3. místo Michaela Rybáková, ZŠ Masarykova

Mladší žáci

 1. místo Matyáš Bauer, ZŠ Masarykova
 2. místo Lukáš Hamata, ZŠ a MŠ J. V. Myslbeka
 3. místo Josef Helecz, ZŠ Masarykova

Starší žákyně

 1. místo Jana Pavlinská, ZŠ Masarykova
 2. místo Veronika Kosová, ZŠ Májová
 3. místo Anna Plachá, ZŠ Masarykova

Starší žáci

 1. místo Martin Surmaj, ZŠ a MŠ J. V. Myslbeka
 2. místo Jan Sýkora, ZŠ Masarykova
 3. místo Sebastián Horník, ZŠ Masarykova

Lada Bláhová